עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הסדרת תביעות רכב

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

הסדרת שוק ביטוח הרכב בנושא המוסכים והשמאים 

 

 

מכוניות הרוסות, ציור של שאול נמרי​הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר פרסמה ביום 2/8/2017 טיוטת הוראות אשר קובעות כיצד חברות הביטוח, יתנהלו במסגרת תביעות ביטוח רכב אל מול שמאים ומוסכים.  ההוראות צפויות להוזיל את מחיר ביטוח הרכב, לשפר את השירות שניתן למבוטחים על ידי חברות הביטוח, השמאים והמוסכים ולצמצם את ניגודי העניינים בענף בין השחקנים השונים.

 

לאור תוצאות הליכי ביקורת שערכה רשות שוק ההון ובמטרה לצמצם השפעות של גורמים שונים על עבודתו של השמאי, יבוטלו רשימות שמאי החוץ של כל חברות הביטוח. הרשימות יוחלפו במנ​גנון חדש שיחייב את כל חברות הביטוח להשתמש במאגר שמאים רחב. כל שמאי העומד בהוראות הדין רשאי להצטרף למאגר השמאים. המנגנון החדש אינו מאפשר לחברת ביטוח להוציא או למנוע כניסה של  שמאי לרשימה.

 

בנוסף, קבעה רשות שוק ההון כללים מחייבים לחברת ביטוח בעת התקשרות עם מוסכים. כל מוסך שיעמוד בתנאים אלו יוכל לבקש להצטרף להתקשרות עם חברת הביטוח:

אחריות משותפת של חברת הביטוח והמוסך על תיקון הרכב.

איסור על חברת הביטוח לעכב תיקון רכב.

דרישה לעמידה בזמנים שנקבעו על ידי רשות שוק ההון.

המוסך יפעל במקצועיות, ביושר ובהוגנות בהליך תיקון הרכב.

 

חברת ביטוח לא תגביל את המוסך בעלות תיקון הרכב.​​

ההסכם בין חברת ביטוח למוסך יכלול מנגנונים מאזנים שיסייעו לתהליך התביעה לשמור על הוגנות, יעילות, שקיפות ומקצועיות לטובת מיצוי זכויותיו של המבוטח. כמו כן, חברות הביטוח ידרגו את המוסכים באמצעות מדידת רמת שביעות הרצון של המבוטחים שקיבלו שירות במוסך. הדירוג יאפשר שקיפות מלאה לכלל הציבור ויסייע לשפר את רמת השירות במסגרת תביעת ביטוח.

 

ההוראות צפויות כאמור להוזיל את מחיר תיקון הרכב. שוק החלפים ועלויות התיקון נמצאים במגמת עליה לאורך השנים, כאשר סך התביעות ששולמו על ידי חברות הביטוח בענף רכב רכוש (ביטוח מקיף) נאמדות בכ-6 מיליארד שקלים בשנה. בשנים האחרונות המחיר הממוצע עלה לאור הזינוק בעלויות התביעות.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "ההוראות אשר ישפרו את הממשק בין החברות לכל השחקנים המעורבים בהליך תביעת ביטוח רכב , צפויות להפח​ית את המחירים לציבור הנהגים. רשות שוק ההון ממשיכה לפעול במטרה להבטיח הוגנות ושקיפות למבוטחים".

 

לדעת הח.מ. מדובר ברגולציה שנולדה בעקבות יזמה של בעלי המוסכים ושמאי ביטוח הרכב. על מנת להגן על האינטרסים של המבוטחים, מן הראוי היה שמשרד התחבורה יחייב את כל השמאים בחברות באיגוד שמאי ביטוח רכב רכוש, כך שניתן יהיה לחייב אותם לעמוד בתנאי אתיקה נאותה, לחייב בהשתלמות מקצועית ואולי גם בבחינות לאור השינויים החלים בטכנולוגיות הרכב חדשות לבקרים וביתרונות נוספים שיכולים לצמוח לציבור המבוטחים בשל עליית הרמה המקצועית של שמאי ביטוח הרכב.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright