עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מבוטחם ומבטחים בבתי משפט

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

שיעור הצלחת מבוטחים בבתי המשפט

 

 

פטיש של שופטעל פי נתוני רשות הפיקוח על שוק ההון ביטוח וחיסכון כפי, שהובאו במסגרת הצעה הכלולה בחוק ההסדרים לשנת 2019 להקמה של מוסד ליישוב סכסוכים בין חברות הביטוח למבוטחים, שיעור ההצלחה של תביעות מבוטחים נגד מבטחים בבתי המשפט הוא פי שניים מאשר חברות הביטוח.

 

על פי נתוני הרשות מתוך 45 אלף תביעות שהוגשו בבתי המשפט במהלך שנת 2016, 10,000 הסתיימו בזכיה מלאה של המבוטחים וכ-28,500 הסתיימו בזכיה חלקית של המבוטחים כאשר בכ-5,500 תביעות ניתנו פסקי דין לטובתן של חברות הביטוח.  כאלף הסתיימו בסטטוס אחר.

לפי הנתונים עולה, כי נרשמה מגמת עליה במספר התביעות נגד חברות הביטוח המוגשות לבתי המשפט. בשנת 2014 הוגשו כ-36 אלף תביעות, בשנת 2015 כ- 43 אלף ובשנת 2016 הוגשו יותרה מ-45 אלף תביעות.

 

נתונים אלו אינם משקפים את המצב המורכב בשל העובדה שרצוי וחשוב לעשות הבדלה בין ביטוחי הפרט שמתבררים בדרך כלל בערכאות היותר נמוכות של בתי המשפט לבין ביטוחים עסקיים וביטוחי מוסדות כאשר תביעות בסכומי של מיליוני שקלים מתבררות במחוזיים ובעליון בליווי של עורכי דין מהשורה הראשונה המועסקים הן על ידי חברות הביטוח והן על ידי המבוטחים וזאת כאשר חברות הביטוח השכילו לרתום לשורותיהן את עורכי הדין המובילים בתחום הביטוח ועל כן בכל הקשור בניהול תביעות בסכומים גבוהים מלאכתם של המבוטחים מול חברות הביטוח אינה קלה כלל ועיקר.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright