עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

איסור ביטוח כפל

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

הממונה אוסרת על מכירת כפל ביטוח

 

 

דורית סלינגרהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמה ביום 3/1/2018 טיוטת הוראות האוסרות על חברות וסוכני הביטוח למכור מוצר ביטוח לאדם שמחזיק ברשותו מוצר זהה, אלא אם הצהיר על רצונו בכפל ביטוח והודיע כי הוא מודע למשמעותו.

 

במטרה לוודא כי לא קיים מוצר ביטוח זהה, הממונה מחייבת את החברות וסוכני הביטוח לבצע בדיקה באתר הר הביטוח טרם המכירה. בנוסף, מבוטח יבחר האם להציג לחברה או לסוכן את רשימת מוצרי הביטוח שברשותו או להעניק הרשאה חד פעמית לשימוש בהר הביטוח. כך תגבר הוודאות להתנהלות הוגנת של החברות והסוכנים בעת הליך צירוף מבוטחים לביטוח.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "תופעת הביטוחים הכפולים היא פסולה מיסודה ויש להילחם בה על מנת להגן מבוטחים. אנו מעודדים שקיפות מלאה למבוטח במטרה להבטיח לו הוגנות מרבית ולהגביר את התחרות בין מוצרי הביטוח השונים".

 

בנוסף, וכחלק ממדיניותה של רשות שוק ההון, קובעות ההוראות כי חברת הביטוח תשלח באמצעים דיגיטליים (מסרון או כתובת דואר אלקטרוני) מידע למבוטחים, אלא אם ביקשו לקבל שירות באמצעות דואר רגיל. לכן מחייבת הממונה את סוכני הביטוח להעביר לחברת הביטוח את פרטי הקשר הנדרשים לכך.

 

במאמר מוסגר נציין, כי דווקא בתקופה זו, כאשר אלפי אנשים מפוטרים מעבודתם בתאגיד טבע ובמקומות עבודה נוספים, מן הראוי לשאול, אם נבון וכדאי למבוטחים עצמם וגם לחברות הביטוח, לקבל ולהעביר מידע  באופן ישיר למבוטחים ללא תיווכם ותמיכתם המקצועית של סוכני ביטוח העשויים להסביר למבוטחים את ההשלכות האפשריות מפדיון פוליסות שאינו תמיד הכרחי...

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright