עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מניעת כפל תשלום ביטוח לתלמידים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

הצעת חוק תיקון לחוק הספורט

 

 

 

ח"כ יואל רזבוזוב

ח"כ יואל רזבוזוב מסיעת יש עתיד יזם הצעת חוק בנושא מניעת תשלום כפל ביטוחים מתלמידים הנרשמים לחוגי ספורט. ההצעה אושרה בקריאה טרומית ע"י כנסת ישראל ביום 6/7/2016.

 

מודבר בהצעת חוק שהוגשה ע"י ח"כ רזבוזוב עוד בשנת 2014 האמורה לתקן את הוראות חובת הביטוח לפי חוק הספורט. ליואל רזבוזוב הצטרפה קבוצה של חברי הכנסת, והצעה דומה הוגשה ע"י  ח"כ מיקי זוהר.

 

חוק הספורט מחייב את גופי הספורט לבטח את הספורטאים הנוטלים חלק בתחרויות ספורט המאורגנות על ידם. מוצע שחובה זו לא תחול על רכיבים ביטוחיים המשולמים כבר לפי ביטוח תאונות אישיות לתלמידים לפי חוק לימוד חובה עבור תלמידים, זאת על מנת למנוע תשלום כפול של ההורים עבור ביטוח זהה, למעט אם החליטו המבוטחים אחרת.

 

33 חברי כנסת תמכו בחוק ללא מתנגדים וההצעות הועברו לוועדת החינוך התרבות והספורט.

 

בדברי ההסבר נכתב: "השוואה בין כיסויים אלה מראה בבירור שכל העוסקים בפעילות ספורטיבית מאורגנת שהינם תלמידים במסגרת חינוכית מכוסים במקביל גם בביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

 

כתוצאה מכך, נוצר מצב בו תלמיד אשר מתפקד גם כספורטאי, מחויב לשלם תשלומי ביטוח כפולים עבור אותם כיסויים, בלי אפשרות בחירה. מטרת הצעת חוק זו, הינה למנוע תשלומים כפולים המשולמים ע"י ההורים עבור ביטוח זהה, וכמו כן, ראוי כי את פוליסת הביטוח הקיימת בחוק הספורט יש להציע כפוליסת- רשות."

 

ח"כ רזבוזוב אמר, כי: אנשים לא ידעו שהם מבוטחים פעמיים על אותו דבר וחשוב גם להכניס את זה למודעות, כדי שההורים יהיו צרכנים חכמים יותר שידעו איך להתנהל מול הביטוח.  פתרון זה, יביא לעידוד עיסוק בספורט ע"י הוזלה משמעותית והורדת הנטל הכבד מגבם של ההורים. חשוב לציין, כי תוצאתה של הצעת חוק זו אינה גורמת לפגיעה באופי הביטוח על פיו הילד מבוטח אלא אופיו של הביטוח נשמר.

 

ח"כ זוהר, אמר, כי: ההצעה שלי מרחיבה את הנושא גם למבוגרים שמשחקים בליגה למקומות עבודה, מבוטחים כבר על ידי מקומות העבודה ונאלצים לשלם שוב ביטוח עם כפל תשלומים. המטרה שלנו היא להסיר את הנטל הכלכלי הזה.

 

בשנת 2014, הגיש ח"כ רזבוזוב הצעת חוק נוספת בנושא ביטוח בנושא הגברת השקיפות בביטוח.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright