עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מרדכי הרשקוביץ הלך לעולמו

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

איש הביטוח מרדכי הרשקוביץ הלך לעולמו

 

מרדכי הרשקוביץ, ז"ל, בשער בטאון הביטוח אוקטובר 1990 ביום 7/11/2018, התקיים טקס ההלוויה של מרדכי הרשקוביץ, מאושיות ביטוח החיים במדינת ישראל.

 

 

הרשקוביץ נולד ברומניה בשנת 1938 ועלה לישראל בשנת 1950 בהיותו בן 12 שנה. למד בתיכון גאולה בתל אביב ושרת בצה"ל ביחידת ממ"ס, הידועה גם בשם ממו"ם (מחשבים), בשנים 1955-6.

 

לאחר שירותו הצבאי עסק במקצוע אותו רכש בצבא ועבד בחברה למיכון משרדי בחברת החשמל ובמקומות אחרים במקצוע שהיה קרוי באותה תקופה, מכונות י.ב.מ.

 

תוך כדי לימוד המחשב הראשון שהגיע לישראל, 1404 של י.ב.מ., פגש הרשקוביץ מכר שהציע לו לפגוש חבר שלו, בעל משרד לביטוח שחיפש בחור צעיר שיעבוד אצלו בביטוח. הרשקוביץ סירב בהתחלה ואמר שהוא מרוצה מהמקצוע אותו רכש במסגרת שירותו הצבאי. לבסוף נאות לפגוש את סוכן הביטוח, הוא אשר בר-נתן, שהיה בעלים של סוכנות אמסטרדם 1790, נציגות של חברת הולנדית בישראל ושל סוכנות בשם "איתנים" שהיתה סוכנות של בנק ליצוא. וכך בשנת 1963, עשה מרדכי הרשקוביץ את צעדיו הראשונים בעולם הביטוח.

 

אחד מתפקידיו הראשונים של הרשקוביץ היה לפתח את נושא ביטוח החיים במשרד שעסק עד לאותה עת בביטוח אלמנטארי. הקשרים בביטוח חיים היו במיוחד עם חברת הפניקס הישראלי. בחודש מאי 1967, לאחר שעבד ארבע שנים בסוכנות הביטוח, נתבקש הרשקוביץ על ידי הנהלת הפניקס להצטרף לחברה והוא עשה זאת בהסכמתו של אשר בר נתן.

 

בחברת הפניקס החל הרשקוביץ ברכישה של ביטוח חיים. התחלה צנועה שהפכה במהלך הזמן לרכישה גדולה. יוסי חכמי, חזר מלימודיו בחו"ל וקיבל את האחריות לתחום ביטוח החיים ומשהתמנה למנכ"ל, מינה את הרשקוביץ לראש אגף ביטוח חיים בהפניקס. לאגף ביטוח חיים היתה מערכת מחשבים נפרדת מזו של האגף לביטוח אלמנטארי. כאשר הוחלט לאחד את שתי המערכות מונה הרשקוביץ כאחראי גם לתחום זה.

 

בתום 23 שנות עבודה בהפניקס, החליט הרשקוביץ לעבוד לחברת הביטוח מנורה והוא עשה זאת ביום 31/12/1989. בינתיים סיים הרשקוביץ את לימודי תלם ביטוח באוניברסיטת תל אביב והיה בוגר של הקורס הראשון של C.L.U. במכללה לביטוח. הוא היה פעיל בוועדו ובמוסדות שונים של התאחדות החברות לביטוח חיים, במכללה לביטוח, היה חבר במועצת מנהלים של שגריר. בחברת מנורה, כיהן כמשנה למנכ"ל החברה עד 1997. לאחר פרישתו ממנורה הקים עם איש עסקים נוסף חברת ביטוח חיים ברומניה.

 

יהי זכרו ברוך.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright