עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ישיר זכתה בעליון

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

העליון התיר לשדר את פרסומת שלמה המלך

 

פרסומת "שלמה המלך" של ביטוח ישירהשופט ע' פוגלמן מבית המשפט העליון, קבע ביום 4/8/2016, כי שידור הפרסומת של ביטוח ישר המציגה את שלמה המלך, אינה ביזיון בית המשפט. כל זאת במסגרת ההליכים המשפטיים הארוכים, המייגעים והמתמשכים המתנהלים בין לשכת סוכני ביטוח לבין ביטוח ישיר בנושא סדרת הפרסומות המציגה את סוכן הביטוח שוקה כיצור ארכאי שאבד עליו הכלח.

 

לידיעת המערכת הגיע מידע, לפיו כבר לפני יותר משנה קבל גורם בכיר ביותר בלשכת סוכני הביטוח הצעה מגורם משפטי המצוי היטב הן בנושא דיני הביטוח והן בנושא דיני הרשות השניה, לנקוט באסטרטגיה משפטית שונה מזו שלשכת סוכני הביטוח בחרה ללכת בה, דרך, אשר לפי אותו גורם היתה אמורה להיות קצרה יותר, יעילה יותר ופחות יקרה ללשכה.

 

השופט פוגלמן, קבע, כי שידור הפרסומת המציגה את שלמה המלך, אינה מהווה ביזיון בית המשפט וזאת בפסק דין שניתן בתיק רע"א 4863/16 איי.די.איי חברה לביטוח ואח' נ' לשכת סוכני הביטוח בישראל ואח'.

 

 וכך אמר, בין היתר, השופט:

 

"בנקודה זו אין בידי לקבל את טענת המשיבים כי בנסיבות העניין בית המשפט היה מוסמך להורות על הסרת הפרסומת מכוח סמכותו הטבועה, וזאת בהמשך להכרעה בעניין קבלי. כבר נפסק כי סמכות זו "אינה אלא אותה סמכות מינימלית בעניני נוהל, יעילות המשפט וצדקתו הדרושה לבית-המשפט כדי שיוכל למלא את התפקיד שלמענו הוא קיים: עשיית משפט צדק" (ד"נ 22/73 בן שחר נ' מחלב, פ"ד כח(2) 89, 96 (1974)).

 

סמכות זו היא בבחינת חריג לעקרון החוקיות והפעלתה נדרשת בעיקרה לעניינים דיוניים (רע"א 2327/11 פלוני נ' פלוני, פסקאות 21-13 (28.4.2011) (להלן: עניין פלוני)).

 

לפיכך נקבע גם הכלל "כי רק במקרים מיוחדים וחריגים, ובהתקיים נסיבות כבדות משקל ויוצאות דופן, רשאי בית המשפט לעשות שימוש בסמכותו האמורה

 

...

 

לא מצאתי כי ענייננו בא בגדרם של מקרים חריגים מעין אלה, או כי אי שימוש בסמכותו הטבועה של בית המשפט תמנע עשיית משפט צדק. זאת, אף מבלי לקבוע מסמרות בשאלה אם הפקודה קובעת היא הסדר ממצה בהקשר זה. לפיכך, סבורני כי על יסוד הטעם האמור, ומבלי שאני נדרש לנושאים אחרים שהועלו על ידי בעלי הדין, דין הבקשה להתקבל במובן זה שהחלטת בית המשפט המחוזי שלפיה על המערערים להסיר את פרסומת שלמה המלך – שכזכור רק בה עוסקת הבקשה – תבוטל. למותר לציין כי אין באמור כדי לגרוע מהאפשרות העומדת למשיבים לכלכל צעדיהם בהמשך על פי הבנתם במסגרת דיונית שאותה ימצאו מתאימה. משכך, מאליה מתייתרת בקשת עיכוב הביצוע. המשיבים יישאו בהוצאות המבקשים בסך של 10,000 ש"ח."

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright