עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

החזון הדיגיטלי של סלינגר

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

סלינגר הציגה את החזון הדיגיטלי של הפיקוח

 

 

 

דורית סלינגר המפקחת על הביטוחהמפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר, הציגה לחברות הביטוח את החזון הדיגיטלי של הפיקוח לשנים הקרובות.

 

לפי הפיקוח, תסייע הדיגיטציה לקידום התחרות בשוק, לפישוט תהליכים והנגשתם, להגברת השקיפות, המצאת כלי השוואה לציבור החוסכים והמבוטחים ולהוזלת עלויות הניהול.   ​

 

במטרה לעודד את חברות הביטוח לקדם את הדיגיטציה, פרסם הפיקוח על הביטוח הוראת שעה המעניקה הקלות בהון לחברות אשר יישמו תכניות מקיפות להשקעה בשיפור טכנולוגי.

 

הפעולות הדיגיטליות מתייחסות לצירוף לביטוח, שיווק דיגיטלי, אימות זהות ללא צורך בתיעוד פיזי, נגישות למידע אישי, מסלולי שירות ממוחשבים, שימוש בשירותי מחשוב ענן לשיפור פעילותה העסקית של חברת ביטוח.

 

בנוסף, פרסמה המפקחת על הביטוח הוראות שמטרתן לקבוע עקרונות הגנה על נכסי חברות הביטוח בתחום סיכוני הסייבר. עקרונות ההגנה בתחום סיכוני הסייבר כוללים את כלל האיומים הטכנולוגיים העומדים בפני גוף מוסדי. הסוגיה מתייחסת להגנה מפני פגיעה בפעילותה התקינה של חברת ביטוח, כלומר מניעת פגיעה במידע או במערכות הגוף.

 

הוראות המפקחת על הביטוח דורשות מחברות ביטוח לזהות ולאפיין את התפתחות האיומים וההתקפות בפניהם הם עלולים לעמוד, ולבצע פעולות פרואקטיביות לפיתוח יכולותיהם להתגונן בפני סיכונים אלו. חברת ביטוח נדרשת להגדיר תכנית לניהול סיכוני סייבר, החל בגילוי וזיהוי, הערכת מצב, הכלה, בלימה, ועד התאוששות והשבה לשגרה.

 

בנוסף לכך,  חייבת חברת ביטוח לבצע סקרים ומבחני חדירה על ידי גורמים מקצועיים, חיצוניים ובלתי תלויים, להקים מערך ניטור ובקרה בכדי שיוכל לקבל דיווחים בזמן אמת, ולאסוף ולנתח מודיעין בתחום הסייבר על ידי עובדיו או בעזרת גופים ייעודיים, למשל המרכז הלאומי להתמודדות עם איומי הסייבר (CERT-IL). חברת ביטוח תקים צוות תגובה שיוזעק בעת אירוע ותקיים תרגיל שנתי.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright