עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

עופר אליהו התפטר שנית

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

עופר אליהו התפטר מתפקידו כיו"ר האיגוד וההתאחדות של המבטחים

 

עופר אליהו מנכ"ל מגדל ויו"ר אגוד ויו"ר התאחדות המבטחים בישראל

פורסם בתקשורת, כי עופר אליהו, מנכ"ל חברת הביטוח מגדל המכהן גם כיו"ר אגוד חברות הביטוח והתאחרות חברות לביטוח חיים הודיע ביום 28/11/2016 בסיומה של ישיבה תקופתית של איגוד חברות על התפטרותו מתפקיד יו"ר האגוד.

 

עופר אליהו כבר הודיע בעבר על התפטרות ביום 6/8/2015 במכתב למנהלי חברות הביטוח אך נשאר בתפקידו הואיל ואין מנכ"ל מקרה מנכ"לי חברות הביטוח בישראל שמוכן להחליפו בתפקידו המפרך וכפוי התודה אותו הוא עושה בהתנדבות.

 

הרקע להתפטרות, כפי שפורסם בתקשורת, הוא מסקנות דיון שנערך בהנהלת האגוד בשני נושאים: החלת תקנות סולבנסי 2 באופן מיידי ולא בפריסה למשך שנתיים כמקובל באירופה והוראה של ראשת הרשות לפיקוח על הביטוח, דורית סלינגר, בעניין הגבלת חלוקת הדיווידנדים של חברות הביטוח יחסית להון של החברות.

 

פורסם, כי חברות הביטוח כלל הראל וחברת מנורה, נקטו העמדה לפיה על אגוד חברות הביטוח לפעול תחילה בנושא סולבנסי 2 ואילו חברות מגדל והפניקס נקטו בעמדה לפיה על איגוד חברות הביטוח לפעול ללא דיחוי בנושא חלוקת הדיבידנדים וטענו, כי המגעים עם הפיקוח הגיעו למבוי סתום ועל כן הדרך היחידה היא לפנות לבג"ץ.

 

ההחלטה שהתקבלה בסוף הישיבה היתה להמתין עם הגשת העתירה לבג"ץ ולהמשיך במגעים עם הפיקוח על הביטוח. החלטה, שבעקבותיה הודיע עופר אליהו על התפטרות. לפי הפרסומים עושים המנכ"לים של חברות הביטוח על מנת לשכנע את עופר אליהו לחזור בו מהתפטרותו.

 

מה שלא פורסם בתקשורת הוא, האם חברות הביטוח קיבלו הערכה כלשהי ממומחה בתחום המשפט לגבי סיכויי ההצלחה, בעת כזאת, של פניה לבג"ץ? והאם הפיקוח על הביטוח קיבל הצעות מחברות הביטוח ליצור קבוצות עבודה משותפות כנהוג בבריטניה שם מתקיימות באופן סדיר קבוצות עבודה משותפות על אגוד המבטחים הבריטי בשיתוף עם הרגולטורים ועם חברי הפרלמנט?

 

עוד לא פורסם האם עמדתה של סלינגר לגבי מתן הקלות בהון לחברות שמתכוונות ליישם רפורמה בתחום הטכנולוגיה עשויה להשפיע גם בנושא חלקות הדבידנים ביחס להון?

 

.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright