עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הרוגי אופניים בשנת 2015

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ביטוח חובה

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

 

עלייה של 50% בהרוגי אופניים ב 2015

 

אופניים בתל אביב

לפי פרסום של עמותת אור ירוק, נהרגו 15 רוכבי אופניים בתאונות דרכים בשנת 2015. מדובר על עלייה של 50% לעומת שנת 2014, במהלכה נהרגו עשרה רוכבי אופניים בתאונות דרכים בישראל. גם במספר רוכבי האופניים שנפגעו בתאונות דרכים ישנה עלייה: בשנת 2015 נפגעו 321 רוכבים, לעומת 301 רוכבים שנפגעו בשנת 2014, עלייה של 7%.

 

בממוצע של העשור האחרון (2006-2015), נפגעים מדי שנה כ- 333 רוכבי אופניים בתאונות דרכים, כ- 13 נהרגים וכ- 80 נפצעים באורח קשה.

 

רוכבי האופניים רוכבים פעמים רבות ללא אמצעי הגנה והם חשופים לפגיעת כלי רכב או נפילה. מחקרים מראים כי שני שליש מתמותת רוכבי האופנים היא עקב פגיעת ראש. ולכן, בכל רכיבה יש לחבוש קסדה, שיכולה לעשות את ההבדל בין חיים ומוות. במקביל, בזמן רכיבה יש להצטייד במגנים ובשעות החשיכה, יש לרכב עם בגדים זוהרים כדי לשפר את הנראות.

 

בשנים האחרונות התפשטה ברחבי הארץ גם תופעת הרכיבה על אופניים החשמליים. ב- 9 במרץ, אושרו בועדת הכלכלה בכנסת בראשות ח"כ איתן כבל, תקנות חדשות הקובעות כי על אופניים חשמליים יוכלו לרכב רק בני נוער מגיל 16 ומעלה. המשמעות היא, כי ילדים ובני נוער מתחת לגיל 16 אשר ירכבו על אופניים חשמליים - יעברו על החוק.

 

מניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני מכון גרטנר נמצא כי מגמת העלייה במספר הנפגעים בתאונות דרכים עם אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים הולכת וגדלה בכל שנה.

 

 בחציון הראשון של שנת 2015 אושפזו בבתי חולים  213 בני אדם בתאונות אופניים חשמליים לעומת 70 בני אדם שאושפזו בתקופה המקבילה בשנת 2014 -פי שלושה יותר. 90% מהמאושפזים היו הרוכבים עצמם ו-10% הולכי הרגל, כאשר אחד מכל שלושה שאושפז היה ילד מתחת לגיל 14-גיל אסור לרכיבה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright