עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סיכוני סייבר למבטחים

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

נדרשת זהירות בחיתום סיכוני סייבר

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

 

אילוסטרציה של סיכוני סייברביטוח סיכוני סייבר הוא ביטוח חדש יחסית הצובר תאוצה ובשנת 2015 רשם פרמיות בהיקף של כ -3 מיליארד $ בפרמיות בשנת 2015 כאשר הצפי הוא לשילוש הפרמיות בתוך ארבע השנים הבאות. כך נמצא שביטוח הסייבר מראה את שיעור הצמיחה הגבוהה ביותר בענפי הביטוח הכללי.

 

הסיבה להתרחבות הביטוח היא התקפות סייבר שמהוות סיכון גבוה וגורמות לאי ודאות במגוון תחומי תעשיה ושירותים.

 

להרחבות הביטוח עשויות להיות השלכות שליליות עבור ספקים, על פי דירוג פיץ בדו"ח, "עדכון ביטוחי סייבר ​​העולמי: הרחבת איומים מגבירים את הזדמנויות החיתום ואת פוטנציאל ההפסדים".

 

נמצא כי עדיין קיימת אי-ודאות רבה בהערכה של הפסדים פוטנציאליים למבטחים, תמחור נכון ותנאי חיתום ראויים. כך לפי הדו"ח שמצביע על חוסר הוודאות שבו פועל שוק ביטוח הסייבר כאשר הסיכון עולה התועלת.

 

סיכוני סייבר ​​מהווים תיסכונת רחבה שמשפיעה על ארגונים מכל הגדלים בכל מגזרי השוק. הפסדים למבטחים עשויים להתממש מכיוונם של מספר מוצרים ביטוחיים  קיימים כגון: ביטוחי אחריות מסחרית סטנדרטית, ביטוחי רכוש, ביטוח אובדן רווחים וביטוחי אחריות מקצועית וכן במספר מוצרי ביטוח לגביהם לא ניתן היה לחזות את ההפסדים.

 

הסיבה לכך היא היעדר ניסיון של שוק הביטוח בתחום ביטוחי הסייבר להבדיל מענפי ביטוח האלמנטארי האחרים לגביהם קיימים נתונים המאפשרים לחשב תעריפי ביטוח על סמך ניסיון העבר והצפי לגבי העתיד.

 

קשה לקבוע את מידת החשיפה להפסדי קטסטרופה בשל סייבר הואיל ומדובר בהערכה להתממשותם של אירועים לגביהם קיימים חששות כבדים אך הם טרם אירעו במציאות.

 

הדו"ח מדבר על התקפה על רשת חשמל או תשתית גדולה אחרת עלולה להיות בעל היקף גיאוגרפי רחב יותר מאשר אסון טבע או פיגוע קונבנציונלי. היעדר תקדימים מהעבר מעלה שאלות לגבי תביעות וכיסוי ביטוחי.

 

החידוש היחסי שבסיכוני סייבר יוצר קושי לקביעת תנאי פוליסה ותמחור הסיכונים.

 

ככל שהזמן עובר, הרגולטורים המבטחים והמבוטחים צוברים ניסיון ולקחים ככל שהשנים עוברות אולם נדרשים לגלות זהירות בחיתום סיכוני הסייבר.

 

בינתיים, החל האיגוד הלאומי של מפקחי ביטוח (NAIC) באיסוף נתונים כספיים על אודות אבטחה מקוונת ולזהות נתוני כיסוי גניבת זהות הנדרשים לצורך כיסוי ביטוחי.

 

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright