עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הורים חוששים מתאונות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ביטוח חובה

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

 

מי שומר על הילדים שמגיעים לבתי הספר בהסעות תלמידים?

 

רשימת הסעות תלמידים לפי ישובים

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק קורא למשרד התחבורה להפסיק להתנער מאחריות ולחייב המצאות מערכת שתנטר את אופן נהיגת הנהג (קופסא ירוקה) ותתריע בפני המעסיקים על נהגים שמסכנים את שלום הילדים של כולנו.

 

מנתונים שהגיעו לידי עמותת אור ירוק עולה, כי נכון לשנת 2015, בישראל משתמשים בהסעות התלמידים כרבע מיליון תלמידים, ביניהם למעלה מ- 190 אלף תלמידים שלומדים בחינוך רגיל וכ- 50 אלף   תלמידים שמגיעים בהסעות של החינוך המיוחד.

 

הסיכון להיפגעות תלמידים בהסעות כהולכי רגל בעת העלייה והירידה מהאוטובוס על ידי רכב ההסעה עצמו או על ידי כלי רכב החולפים בסביבה גדול מהסיכון להיפגע בתוך האוטובוס בזמן נסיעה. במחקר שנערך נמצא כי 36% מהילדים שהגיעו בהסעה ירדו ממנה בצורה מסוכנת (מחקר פביאן סיקרון שנערך בחסות קרן מחקרים שליד אגוד חברות הביטוח).

 

בשנת 2006 הגישה חברת הכנסת רונית תירוש הצעת חוק, אשר מבקשת לחייב מלווה נהג אלקטרוני (קופסה ירוקה) בהסעות תלמידים. מטרת החוק היא למתן את התנהגותו של נהג המסיע ילדים, ולעצב אצלו דפוסי נהיגה אחראיים. הצעת החוק מבקשת לקבוע מכשיר שיאפשר מעקב אחרי התנהגות חריגה או ביצוע עבירת תנועה, אשר יש בהם לסכן חיי אדם.

 

כמעט עשור אחרי הצעת החוק, מאחר ולא נעשה דבר בכדי לקדם אותו, הוגשה הצעת חוק דומה נוספת על ידי ח"כ עליזה לביא ממפלגת "יש עתיד". בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי אין היום מעקב אחר נהיגת הנהגים ברכבי הסעות התלמידים למרות שהוכח כי נהגים המסיעים תלמידים ברכבי הסעה לא תמיד זהירים ואף מבצעים עבירות תנועה.

 

לכן, נכתב בהצעת החוק כי "מוצע לקבוע כי כל רכב להסעת תלמידים יהיה חייב בהצבת מלווה נהג אלקטרוני (מערכת ניטור נהיגה) שיבצע מעקב אחר נהיגתו של נהג הרכב, ויאפשר לגלות כל התנהגות חריגה או ביצוע עבירות תנועה, אשר יש בהן כדי לסכן חיי אדם". מטרת הצעת החוק, נכתב, היא "למתן את התנהגותו של נהג המסיע ילדים, ולעצב אצלו דפוסי נהיגה אחראיים".

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright