היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סקר מסרונים הנהיגה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

יותר ממחצית נהגי המרכז מסמסים בנהיגה

 

ביטוח חובה

 

 

משלוח מסרונים בנהיגה מתוך תצלום של עמותת אור ירוק

על פי סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות", מתברר כי 99% מהציבור מאמין כי קריאה או כתיבה של מסרונים בזמן הנהיגה היא מסוכנת במידה מסויימת, כאשר רוב הנשאלים בסקר (81%) מאמינים כי זהו שימוש מסוכן מאד. למרות הידיעה כי השימוש בנייד מסוכן בזמן הנהיגה, מפתיע לגלות כי נהגים רבים מתעלמים מהסכנות ובוחרים לעשות שימוש בניגוד לחוק בטלפון הנייד בזמן הנהיגה.

 

כך למשל עולה מהסקר, כי למרות ש- 99% מתושבי תל אביב והמרכז מאמינים כי כתיבת וקריאת מסרונים בזמן הנהיגה היא מסוכנת במידה מסויימת, 65% מהם מודים כי הם קוראים או כותבים מסרונים בזמן הנהיגה. בנוסף, למרות ש- 99% מתושבי תל אביב והמרכז מאמינים כי דיבור בטלפון נייד בזמן הנהיגה ללא דיבורית או אזנייה הוא מסוכן, למעלה ממחצית מהם (51%) מודים כי הם עושים זאת בתכיפות מסויימת.

 

בנוגע לגובה הקנס שיש להטיל על נהגים שמשתמשים בטלפון הסלולארי בצורה בלתי חוקית, ענו כשליש מהמשתתפים (29%) כי יש להעלות את גובהו: 11% חושבים שהקנס צריך להיות גבוה מ- 3,000 ₪, 6% מהנהגים חושבים שצריך להעלות את הקנס ל-3,000 שקלים, ו- 12% חושבים שהקנס צריך להיות 2,000 שקלים. 40% מאמינים שגובה הקנס הנוכחי (1,000 ₪) הוא ראוי ואילו 6% ציינו שלדעתם יש לשלול את רישיון הנהגים שנתפסים מסמים בזמן הנהיגה.

 

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כבר מזמן מדובר במכת מדינה שהולכת ומתרחבת בכל יום בכביש. כשאין ניידות בכבישים, הנהגים לא מפחדים לבצע עבירות תנועה שמסכנות את חיי כולנו. המדינה חייבת להוסיף לאגף התנועה במשטרה את 300 הניידות החסרות לה בכדי למנוע מנהגים להשתמש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה במקום להתרכז בנהיגה".

 

מטרת הסקר, הייתה לבחון מהו שיעור הנהגים בישראל שמדברים בטלפון הסלולארי בזמן הנהיגה או קוראים/שולחים הודעות מסרונים בזמן הנהיגה ומהי תפיסת הסיכון שלהם לגבי פעילויות אלה.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright