עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הונאות ביטוח הנפוצות ביותר

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

הונאות הביטוח הנפוצות ביותר בארה"ב

 

 

 

איור של חוקר פרטי

באתרי האינטרנט שעוסקים בנושא הונאות ביטוח, מתפרסמת כתבה הסוקרת את עשרה סוגים של  הונאות הביטוח הנפוצות ביותר.

 

גניבת רכב – הסוג הראשון הוא מצב שבו בעל הרכב מוכר את רכבו הישן לפירוק ולאחר מכן מדווח על גניבת רכב.  הסוג השני הוא מכירת המכונית מחוץ לגבולות המדינה ללא תיעוד לאחר מכן דיווח על גניבת רכב.

 

תאונת דרכים – הונאות של תאונות דרכים יכולות לכלול את נהג הרכב ו"קורבן התאונה" או במקרים אחרים תכלול ההונאה גורמים נוספים כמו חוקרי ביטוח, עוברי אורח שמוסרים עדות, רופאים, שמאים וגורמים נוספים.

 

נזק לרכב – אנשים מדווחים על תאונת דרכים קלה, מעריכים את הנזק לרכב בעזרת שמאי מקבלים אומדן על נזקים, ואוספים את הצ'ק מהביטוח מבלי לתקן את הרכב שנגרם לו נזק זעיר ביותר אם בכלל.

 

חיוב ביטוחי בריאות – ההונאה מתבצעת לא אחת על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות שמחייבים את חברות הביטוח בגין פרוצדורות יקרות שלא התבצעו בפועל, כמו למשל הליך כירורגי או בדיקה יקרה. החולה עצמו הוא פעמים רבות קורבן להונאה מבלי ידיעתו.

 

פרוצדורות רפואיות מיותרות – כאן המבוטח נשלח בפועל לבדיקות מיותרות כאשר הרופא מקבל את רווחיו מקבל ההפניה על חשבונה של חברת הביטוח.

 

שריפות מבוימות של בתי מגורים או ונדליזם -  בעלי בתים שמביימים שריפות או מעשה של ונדליזם.  ניתן לעשות זאת באחת משתי דרכים.  בעל הבית מסלק מהדירה פריטים משפחתיים חשובים לפני ההונאה מתרחשת, או שהוא מוודא כי חברת הביטוח יודעת את הערך של הפריטים היקרים ולאחר מכן הרוס אותם. כמעט בכל מקרה של שריפת דירה מבוימת, בעל הבית אינו נמצא בדירה כאשר מתרחשת השריפה באמצעות פושעים שנשכרו על ידו במיוחד למטרה זו.   

 

הונאות סופה – נזקי טבע בארה"ב הם חזון נפוץ וניתן למצוא לא מעט מקרים בהם בעלי בתים תופסים "טרמפ" על סופה שמשתוללת בקבת מקום ומגישים תביעות כזב לחברות הביטוח.

 

שריפה של בית נטוש – להבדיל ממקום מגורים, מדובר בבית שאין מתגוררים זו מסיבות שונות כגון מעבר לעיר אחרת או לדירה יותר מתאימה כאשר ערך השוק של הדירה נמוך ולא נמצאו לה קונים, יש מי שמצית אותה על מנת שחברת הביטוח תכסה בעבורו את המשכנתא.

 

זיוף מקרה מוות – מדובר בהונאות ביטוח שזכו לגרסאות לא מעטות בסרטים  ובסדרות טלוויזיה.  פושע מוציא פוליסת ביטוח חיים על חיי עצמו וקובע את בן זוגו כמוטב.  לאחר שהפוליסה כבר בתוקף במשך כמה חודשים, הפושע המבוטח מזייף את מותו ובן זוגו מקבל את תגמולי הביטוח בגין מקרה המוות ובדרך כלל נעלם מהסביבה לאחר ההלוויה.

 

ביטוח התכולה של השוכר -  אנשים שוכרים בתים או דירות רוכשים פוליסות ביטוח זולות כדי לכסות את העלות של רכושם.  לפני עזיבתם את הבית או דירה או כאשר המצב הכלכלי אינו מאיר להם פנים, הם מוכרים את רכושם ולאחר מכן מדווחים על גניבתו כדי לקבל בנוסף גם תגמולי ביטוח.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright