עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הפרדת עמלות מדמי ניהול

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

הצעת חוק להפרדת עמלות מדמי ניהול

 

כיתוב דמי ניהול ועמלות ע"ג מטבע של 10 ש"ח

ועדת הכספים של הכנסת אישרה ביום 21/6/2016 לקריאה ראשונה  הצעת החוק שנועדה להפריד את עמלות הסוכנים מדמי הניהול ובדרך זו למנוע מסוכני הביטוח לשווק מוצרים פנסיוניים יקרים, בעלי רמות גבוהות של דמי ניהול, כיוון שתוביל לניתוק הקשר בין גובה העמלה שיקבלו לבין גובה דמי הניהול. עוד קובעת החוק סנקציה חמורה כנגד מי שיפעלו בניגוד להוראותיו; קנס גבוה שינוע בין 226 אלף ₪ ל- 3.6 מיליון ₪.

 

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת: מיכל בירן (המחנה הציוני), מיקי זוהר (הליכוד), עמר בר-לב (המחנה הציוני), נורית קורן (הליכוד), רועי פולקמן (כולנו) ואושרה כאמור בתמיכת קואליציה ואופוזיציה ובתמיכת אגף הפיקוח על הביטוח ושוק ההון באוצר.

 

יואב גפני, סגן בכיר למפקחת על הביטוח אמר, כי  "אנחנו לא מתנגדים להצעת החוק. הממונה פרסמה בפברואר 2015 הודעה שחובת הנאמנות של סוכני הביטוח והחברה המנהלת מחייבת שלא תהיה זיקה בין דמי הניהול לעמלות הסוכנים. מבחינתנו זו הוראה שקיימת בחוק. כאן יש תוספת של סנקציה". לדבריו, חלק מחברות הביטוח כבר פעלו לייצור התאמה בין מבנה התגמול במצב שיהיה ניתוק בין דמי הניהול לעמלת הסוכן".

 

 יו"ר קלי ביטוח, מנחם קלי: "הנגזרת מהצעת החוק, שהמנכ"ל של חברת ביטוח יאמר אם דמי הניהול יהיו נמוכים אז גם העמלה תהיה נמוכה. אם העמלה לא תאפשר רווח הסוכן לא יבצע את הפעילות, את השיווק לעובדים. מה שיקרה כתוצאה מכך, שמאות אלפי אזרחים לא יטופלו או שיטופלו ישירות ע"י שכירים של חברות הביטוח. נדרשת השלמה מה יקרה לסוכן הביטוח אם עמלת הביטוח לא תאפשר לו להתפרנס בכבוד".

 

 יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) סיכם את הדיון ואמר ש"הצעת החוק תיטיב מאוד עם ציבור החוסכים לפנסיה, בייחוד אלו שאינם מאוגדים ושאין מי שדואג לקיים עבורם מו"מ מול חברות הביטוח ולהשיג להם דמי ניהול מופחתים. הצעת החוק תוביל לצמצום פערים במידה רבה בתחום הזה של דמי הניהול על הפנסיה".

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright