עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

על רפורמת ליצמן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

בביטוח בריאות וסיעוד

אבי רייטן על רפורמת ליצמן

 

אבי רייטן מומחה לביטוח סיעודיבמאמר חודש אוגוסט 2016 מאת מומחה הביטוח הסיעודי, אבי רייטן, שמתפרסם באתר האינטרנט של אופק זהב, סוקר רייטן את תוכנה של רפורמת ליצמן שאינה יורדת מסדר היום הציבורי. המאמר "רפורמת ליצמן – מציאות או אשליה?" בודק את מרכיביה של הרפורמה והאם מדובר באמת בבשורה גדולה לחולי הביטוח הסיעודי בישראל.

 

רייטן אומר, כי בסיס הרפורמה הוא שלושה נדבכים. נדבך אחד עוסק בשיפור הטיפול בחולים הסיעודיים והשניים האחרים עוסקים בפתרון הבעיה הכספית הנובעת ממצב סיעודי.

 

במסגרת הרפורמה אמור הרף העליון לשעות עבודה המשולמות על ידי המוסד לביטוח לאומי לעלות מ22  שעות בשבוע לכדי 33 שעות בשבוע אולם למיעוטי היכולת בלבד. מדובר בכל מקרה בתוספת מימון של עד 1,500 ₪ לחודש לסכום של כ 2,250 ₪ שכבר משולם על ידי המוסד לביטוח לאומי, כאשר העלות החודשית של אחזקת חולה סיעודי בבית היא כ 10,000 ₪ לחודש והמוסד לביטוח לאומי אמור לשלם לחולים "חלשים" כלכלית סכום של 3,750 ₪ לחודש אליו תיוסף קצבת הזקנה בסך של כ 3,000 ₪ לחודש. כלומר החולים הסיעודיים גם אחרי הרפורמה יישארו במצב של חוסר כיס.

 

כלומר, הרפורמה במתכונתה המוצגת לציבור, לא תיתן פתרון מקיף וכולל לבעיה הסיעודית כפי שהיא מתיימרת מבחינה כספית אלא שיפור מסוים בלבד ואולי תביא לשיפור הטיפול הרפואי בחולים הסיעודיים.

 

בכל מקרה, עד שמדינת ישראל לא תראה עדיפות לאומית בפתרון סוגיית החולים הסיעודיים בישראל, לא ימצא פתרו מקיף וכולל לסוגיה חשובה ורגישה זו.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright