עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הרפורמה בביטוח בריאות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

סערת רוחות בשל הרפורמה בביטוחי בריאות

 

 

 

 

איש הביטוח הבכיר, שלמה אייזיק

 היום (1/2/2016) אמורה להיכנס לתוקפה הרפורמה של הפיקוח על הביטוח בנושא ביטוחי הבריאות בישראל. לרפורמה לא מעט מתנגדים, ביניהם שלמה אייזיק, יו״ר ובעלים של סוכנות הביטוח "יונט" שהגיש בסוף ינואר 2015 עתירה לבג"צ על מנת לעצור את הרפורמה, המהווה לדבריו ״התערבות חסרת תקדים של הרגולטור, ופגיעה דרמטית בזכויות יסוד של הפרט״.

 

בעתירתו טוען אייזיק, כי "הרפורמה כוללת הוראות בלתי סבירות בעליל. היא מהווה מהלך מסוכן שעתיד להוביל לתוצאות הרסניות בתחום ביטוחי הבריאות ותתברר בעתיד הלא הרחוק כבכייה לדורות" וכן כי "הרפורמה מהווה התערבות חסרת תקדים של המדינה והרגולטור בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים (להבדיל מהתחום הציבורי), ופוגעת פגיעה דרמטית בזכויות יסוד חוקתיות של הפרט. הפוליסה האחידה שנקבעה בתקנות אינה פוליסת בסיס כשלצידה חברות הביטוח תהיינה רשאיות להציע פוליסות נוספות. מדובר בפוליסה אחידה ויחידה שמלבדה חברות הביטוח לא תהיינה רשאיות להציע פוליסות נוספות או כיסויים נוספים. היינו, פוליסה אחת שאין בלתה".

 

בינתיים דחה בג"צ את בקשתו של אייזיק למתן צו ביניים שיעצור את הרפורמה והפיקוח על הביטוח השיק מחשבון המשווה את הפרמיות של תוכניות הביטוח השונות. לדברי האוצר נועדה הרפורמה לאפשר למבוטחים לקבל החלטה מושכלת טרם רכישת ביטוח, המתבססת על המחיר ועל טיב השירות שהוא צפוי לקבל מחברת הביטוח.

 

וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת בראשותו של ח"כ אלי אללוף (מסיעת כולנו) קיימה היום (1/2/2016) דיון בנושא בזימתם של חברי חברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת שמתנגדים גם הם לרפורמה.

 

חברי הוועדה חוששים מאפשרות של עליית מחירי הביטוח במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת וצמצום כיסויים כאשר ניתן לעדכן את תוכניות הביטוח מדי שנתיים. הסיבה לכך היא שהרפורמה מאפשרת  לחברות הביטוח להעלות את מחירי הביטוח עד 20% מדי שנתיים ללא צורך באישור הפיקוח על הביטוח.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף, הודיע על הקמתה של ועדת משנה בראשותו של ח"כ איציק שמולי שתעסוק ברפורמה והשלכותיה. הדיון הראשון של הוועדה נקבע לתחילת חודש יוני 2016 ויו"ר הוועדה, ציין, כי בניגוד לדיון הנוכחי, בדיון הבא הוא יחייב את המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, להגיע לישיבת הועדה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright