עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח אחריות של המשאית שפגעה בגשר

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

סקירת כיסוי צד ג' רכוש לפי פוליסת המשאית

שהפילה גשר

 

איור הגשר שקרסתאונת הדרכים בכביש 4 בערב יום 13/8/2017 שבה נהרג הנהג - אלי חי טדרי, בן 58 מחולון והביאה לקריסת גשר הולכי הרגל שמחבר בין גבעת שמואל לשכונת רמת אלחנן, מעלה אל הפרק את הסוגיה הביטוחית של כיסוי לתביעות צד ג' רכוש לפי פוליסת הרכב של המשאית, אשר לפי הפרסום בביטאון הביטוח "פוליסה" היתה מבוטחת בחברת הביטוח "מנורה מבטחים".

 

הגשר שקרס נחשב לרכוש צד ג'. גבול האחריות בפוליסה סטנדרטית לביטוח רכב כבד לפי פרק צד ג' של משאיות הוא בד"כ נמוך יחסית בין 1/2 מיליון עד 1 מיליון ₪ ונזקי הרכוש שנגרמו לגשר ולסביבה גבוהים בהרבה מסכום זה.

ככל שהמשאית נמצאת בבעלותה של חברה גדולה, אזי קיימת אפשרות שלחברה יש פוליסה לביטוח אחריות חוקית לפי תנאי ביט או תנאים דומים להם בחברת ביטוח, דוגמת מנו ביט של מנורה, למשל.

 

ביטוח צד ג' לפי תנאי ביט 2016 מקנה כיסוי ביטוחי משלים לכיסוי שניתן לפי פרק צד ג' רכוש של פוליסת המשאית מעל לגבול האחריות הקיים בפוליסת צד ג' של הרכב רכב עד הסכום הקבוע בפוליסת ביט , במקרה הנדון 2 מיליון ₪  לפי ביט 2016.

 

אלא שבתנאי ביט 2016 קיים חריג של רשלנות רבתי. במצב שבו הנהג נסע עם מנוף שלא היה מקופל ועל כן יתכן בהחלט מצב שבו בכלל לא יתקיים כל כיסוי שהוא לפי ביטוח צד ג' של המשאית או גם של החברה שהמשאית היתה בבעלותה. הסיבה לכך היא שהפוליסה של מנורה מבטחים לביטוח כלי רכב שאינו פרטי ומסחרי עד 3.5 טון (נזקי רכוש וחבות כלפי נזקי רכוש וגוף של צד שלישי), אינה כוללת חריג בעניין רשלנות רבתי אבל היא כוללת חריג בעניין הסתכנות מרצון שלא לצורך הצלת חיי אדם.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright