היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מבטח בודק רוק

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

בדיקות רוק לחיזוי תוחלת חיים

 

 

 

 

שלד של כף יד

חברת ג'י וי ג'י בארה"ב עוסקת ברכישת פוליסות ביטוח חיים מאנשים שאינם רוצים או אינם יכולים להרשות לעצמם אותם לשלם את הפרמיות.

 

בחודש פברואר 2017, החלה חברת הביטוח לדרוש מכל מי שמבקש למכור לחברה את ביטוחי החיים שלו, לספק לחברה דגימת רוק .  החברה עורכת בדיקה של הדי אן על מנת לראות אם גנים מסוימים מופעלים או אינם מופעלים  במאות של נקודות מסוימות.

 

בתיאוריה, מדובר בשיטה המבוססת על מידע אפיגנטי שעשויה לסייע לחברת הביטוח לחזות את תוחלת החיים של המבוטח.

 

למעשה ג'י וי ג'י היא רק אחת מהחברות היזמיות המבקשות לבדוק את הדי אן איי על מנת לבדוק את תהליך ההזדקנות של כל אחד מהאנשים.  

 

 מספר חברות החלו בשיווק באמצעות הזמנות בדואר של בדיקות שמודדות  את אורכי הטלומרים של אנשים.  (אלה הם כמוסות של DNA בסוף הכרומוזומים; טלומרים בלוים קושרו לסיכון למחלות.)  ביוטק בקליפורניה שנקרא מחקר זימו, השיק בשנת 2016 שירות העושה שימוש ניתוח מתילציה של הדי אן איי כדי לסייע לחוקרים לקבוע את הגיל הביולוגי (בניגוד לגיל הכרונולוגי) של נותן הדגימה.

 

חברת ג'י וי ג'י, שבסיסה נמצא במדינת מיניאפוליס ופועלת במרבית המדינות בארה"ב,   מקווה שמודל הפעילות שלה שמבוסס על בדיקות תוחלת החיים, ירחיב את עסקיה ובנוסף לכך גם יחולל מהפכה בתחום תעשיית ביטוח החיים.

 

החברה כאמור, רוכשת מהמבוטחים את פוליסות ביטוח החיים שלהם, משלמת בעבורם את הפרמיות וכאשר המבוטח הולך לעולמו החברה גובה את תגמולי הביטוח מהמבטח.

 

 על מנת שחברה זו וחברות דומות הפעולות באותו תחום תוכלנה להרוויח, עליהן לחזות עד כמה שניתן במדויק את תוחלת החיים של המבוטחים שמוכרים להן את פוליסות ביטוח החיים שלהם על מנת שלא יפול עליהן לשלם יותר מדי לאנשים אשר צפויים להישאר בחיים במשך שנים רבות, מיום הרכישה, דבר שדוחה את יום תשלום תגמולי הביטוח לחברה.

 

לפי ניסיון העבר, עולה, כי אותן חברות לא הצטיינו בחיזוי תוחלת החיים של האנשים שחיו הרבה יותר זמן מאשר הוערך על ידי החברות שרכשו את פוליסות ביטוח החיים שלהם.

 

מסיבה זו החלו אותן חברות לחפש דרך מדעית שתעזור להן לאמור את תוחלת החיים של האנשים שמוכרים להן את פוליסות ביטוח החיים שלהם.

 

לפי מה שפורסם, מדובר במחקר ראשוני שנמצא עדיין בשלביו המוקדמים כאשר הצפיה בחברת הביטוח הרוכשת אינה לדיוק מלא אלא לקבלה של תוצאות טובות יותר מאלו שמתקבלות לפי השיטות האחרות.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright