עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

תוכנית סינימה דרייב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ביטוח חובה

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

 

תוכנית סינימה דרייב של אור ירוק

 

סינימה דרייב, צילום אור ירוק

מספר טיפים של עמותת אור ירוק

בשלוש השנים האחרונות, מפעילה עמותת אור ירוק בשיתוף משרד החינוך פרויקט חדשני וייחודי בשם "סינמה דרייב", שמותאם לבני הנוער שראו כבר הכל.

 

במסגרת התכנית, התלמידים משתתפים באופן אינטראקטיבי בחוויה לימודית יוצאת דופן שעושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביניהן גם סרט בתלת מימד, העוסק בהשפעת האלכוהול על הנהיגה. עד כה, השתתפו בפעילות זו עשרות אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ.

 

אחת הפעילויות בתכנית, היא סקר עליו עונים בני הנוער באופן אינטראקטיבי, ובו הם נשאלים לגבי הרגלי הנהיגה שלהם ושל חבריהם. תוצאות הסקר משקפות תמונת מצב מדאיגה, המוכיחה כי יש להגביר את שעות החינוך לבטיחות בדרכים בבתי הספר.

 

כך למשל נמצא בסקר, כי 46% מבני הנוער בתל אביב נהגו לפחות פעם אחת מבלי שקיבלו רישיון נהיגה. גם 51% מבני הנוער בחיפה ו- 45% מבני הנוער בהרצליה הודו שעברו על החוק ונהגו ברכב או באופנוע ללא רישיון לפחות פעם אחת.

 

נושא מדאיג נוסף הוא נהיגה במהירות מופרזת: 31% מבני הנוער בבאר שבע אמרו כי אין שום סיכוי שיבקשו מחבר שנוסע במהירות מופרזת להאט וגם 30% מבני הנוער בהרצליה ציינו שלא יעשו את זה בגלל "הפאדיחה".

 

עוד ציינו חלק גדול מבני הנוער בסקר כי הם לא יהססו לנסוע חזרה הביתה עם חבר ששתה אלכוהול: כמעט שליש מבני הנוער בראשון לציון למשל (29%) הודו כי הם יחזרו הביתה עם חבר שנוהג אחרי ששתה חצי ליטר בירה. חלקם אמנם התנו זאת בכך שהנהג ישתה קפה לפני הנהיגה חזרה ובניסיון הנהג, אך רבים מהם טענו כי אין למשקה כל השפעה על הנהיגה. כזכור, על פי חוק 0% אלכוהול, לנהגים צעירים אסור לנהוג לאחר שתיית כל כמות של אלכוהול לפני הנהיגה. בחיפה המצב מדאיג יותר, שם 38% מבני הנוער ציינו כי הם יחזרו הביתה עם נהג ששתה אלכוהול.

 

תכנית ה"סינמה דרייב" מורכבת מכמה חוויות שכולן רב חושיות ונועדו להסביר את תחום הבטיחות בדרכים במיוחד לצעירים. סרט התלת מימד למשל, מספר על שלושה צעירים נורמטיביים היוצאים למסיבה ושותים אלכוהול. בסרט מראים לבני הנוער מהי ההשפעה הפיזית של האלכוהול ואילו תהליכים הגוף והמערכת העצבית עוברים אחרי שתייתו. הסרט עוסק בלחץ החברתי ונותן לנהגים הצעירים המלצות כיצד לפעול בצורה אחראית במקרה ושתו. 

 

חוויה נוספת בסינמה דרייב היא חווית החושך והדמיון, שבה בחושך מוחלט ותוך כדי האזנה לפס קול היקפי, המשתתפים יהיו עדים לתחרות נהיגה בין בני נוער. בנוסף יעברו המשתתפים חוויות נוספות כמו שאלון טריוויה אינטראקטיבי, צפייה בחקירת תאונה וסיור במצבי נהיגה מסוכנים.

 

התכנית מטפלת למעשה בגורמים האנושיים לתאונות דרכים במטרה לשנות את נורמות הנהיגה של בני הנוער ועל ידי כך להפחית את מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים נהגים צעירים. בין הגורמים העיקריים בהם מטפל הפרויקט: מהירות, הסחת דעת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, לחץ חברתי ואי חגירת חגורת בטיחות.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright