היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

אברהם רייף הלך לעולמו

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

אברהם רייף, נשיא הכבוד של הלשכה הלך לעולמו

 

 

נשיא כבוד של לשכת סוכני הביטוח בישראל, אברהם רייף, ז"ל

סוכן הביטוח הבכיר, יקיר סוכני הביטוח וענף הביטוח שיראל, אברהם רייף, הלך לעולמו ביום 15/11/2017 והוא בן 87 במותו.

 

בין השנים 1988–1992, שימש רייף כיו"ר לשכת סוכני הביטוח בישראל.

 

בראיון למאיר תדמור, העורך הראשי של ביטאון "ביטוח בישראל" מחודש נובמבר 1990, סיפר רייף, כי בתקופת כהונתו כיו"ר לשכת סוכני הביטוח הגיע מספר חברי הלשכה ל 2,500 סוכני ביטח לעומת 1,300 חברים שהיו בלשכה בעת שנכנס לתפקידו החדש. באותה תקופה היו בארץ כ 3,500 סוכני ביטוח פעילים.

 

גם לאחר סיום כהונתו כיו"ר הלשכה, המשיך רייף לפעול למען סוכני הביטוח  בישראל ושימש חבר בוועדות הלשכה ופעל רבות להגנה על מעמדו של סוכן הביטוח בתקופה שבה החלו הבנקים בשיתוף עם חברות הביטוח לשווק באופן ישיר ביטוח ללקוחות ופעל רבות למען הסוכנים, בין היתר בהקמת המכללה של סוכני הביטוח שליד לשכת סוכני הביטוח על שמו של שלמה רחמני.

 

רייף התגורר בחיפה וזכה לתואר של נשיא כבוד של לשכת סוכני הביטוח בישראל ועל שמו נטעו חורשה ביער עופר שבהר הכרמל.

 

רייף פעל בזמנו גם להפוך את הלשכה ללשכה סטטוטורית ועסק גם בתחום הסדרת תעריפים לביטוח רכב  ועמל לביטול הנחות לקולקטיבים אשר הביאו לאפלית מבוטחים שלא היו חברי קולקטיב.

 

אברהם רייף, נולד בפולניה בשנת 1930 ועלה לישראל בעליית ילדי טהראן בשנת 1943. למד בבי"ס חורב בירושלים ולאחר מכן בקיבוץ חפץ חיים. בשנת 1948 התגייס לצה"ל ושירת בגדוד 53 של חטיבת גבעתי. לאחר שירותו הצבאי, עבד כמנהל עבודה בטרקטורים בנגד ובשנת 1951 נסע לשנתיים לארה"ב. בשובו ארצה, גויס ערב מבצע קדש. לאחר שחרורו השני עבד בסולל בונה כמנהל עבודה בציוד מכני כבד עד שנת 1963. בשנת 1962, לאחר שעות העבודה למד רייף במכון לביטוח בחיפה ובתום הקורס הדו שנתי התחיל לעבוד בביטוח אלמנטארי בהסנה אבל הבין במהרה שביטוח אלמנטארי אינו מתאים לו ועבר לעבוד כסוכן ביטוח חיים בחברת "מנופקטשוררס לייף". לאחר שחברת "מנופקטשוררס לייף", הפסיקה את פעילותה בישראל, עבר רייף לעבוד עם חברת הביטוח הגדולה ביותר שפעלה בביטוח חיים בישראל מאז ועד היום, היא חברת מגדל.

 

רייף עסק, כאמור, בביטוח חיים והקים בשנת 1970  את "רכש" סוכנות שירותי ביטוח בע"מ לשיווק ביטוח חיים. וכבר בתום השנה הראשונה לפעילתה  הוכרזה הסוכנות  כסוכן המצליח ביותר על ידי חברת הביטוח "מנופקטשוררס לייף" שנוהלה באותה עת על ידי אשת ביטוח החיים המיתולוגית, מירלה בן זמרה וזאת בשל מכירה של פוליסות ביטוח חיים בסך 3,500,000 ל".

 

לזכרה של מירלה בן זמרה, אמר רייף לאתר זה את הדברים הבאים ששיקפו גם את השקפת עולמו בכל הקשור לשיווק ביטוח חיים: הסוכן אינו מוכר ביטוח חיים, אלא המבוטח הוא זה שרוכש ביטוח, כך היתה נוהגת לומר לסוכנים מירלה בן זמרה.  אברהם רייף אמר, כי, רק מי שעוסק בביטוח חיים במשך שנים יכול לראות ולהבין את ההבדל.

 

יהי זכרו ברוך

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright