היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

עליה בהרוגי תאונות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

תבליט

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

 

 

50% יותר הרוגים בתאונות חזית אחור בשנים 2016-2015

 

 

מתוך טבלת ההיפגעות לפי ישובים של אור ירוק

בשנת 2016 נהרגו כמעט פי שניים בני אדם בתאונות חזית אחור מאשר בשנה שקדמה לה. תאונות חזית אחור נגרמות פעמים רבות בגין היסח דעת, אי שמירת מרחק, מהירות גבוהה, החלקה על הכביש, בלימות פתע ועוד שלל סיבות.

 

מספרי התאונות אשר מוגדרות כתאונות חזית אחור גדולים ומדאיגים כאשר בשוק קיימות מערכות שיכולות לסייע ולצמצם את התאונות. בשנים האחרונות פותחו מערכות אוטונומיות שיכולות לאפשר לרכב לעצור באופן עצמאי כשהוא מזהה סיכון ממשי לתאונה אך לפי מספרי הנפגעים שממשיכים להיות רבים ניכר כי הציבור אינו מודע למערכות או שאינו מעוניין לשלם עבורן.

 

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בעשר השנים האחרונות (2007-2016) נפגעו בתאונות מסוג חזית-אחור למעלה מ-43,000 בני אדם. בתאונות מסוג זה נהרגו מדי שנה 31 בני אדם בממוצע. בשנת 2016 נהרגו בתאונות חזית-אחור 45 בני אדם, עליה של כ-50% הרוגים מאשר בשנת 2015.

 

קרוב למחצית מתאונות חזית-אחור מתרחשות בערים וביישובים, בעשור האחרון (2007-2016) נפגעו בערים ובישובים 18,000 בני אדם בתאונות מסוג זה.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "תאונות חזית אחור יכולות להימנע בדרך פשוטה באמצעות מערכת לבלימה אוטונומית שמזהה את הסיכון להתרחשות תאונה לפני שהיא קורית ובולמת את הרכב. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים צריך לחייב התקנה של מערכות לבלימה אוטונומית ברכבים החדשים, בעזרתן ניתן יהיה להפחית את התאונות והנפגעים. אם כל כלי הרכב החדשים יהיו בטוחים יותר, בעוד מספר שנים גם לחלקי האוכלוסייה שלא יכולים להרשות לעצמם רכב חדיש יהיה רכב יד שנייה עם אביזרי בטיחות מצילי חיים".

 

התאונות האלה, כמו כל תאונות הדרכים, אינן גזירה משמיים וניתן למנוע אותן באמצעות אביזרי בטיחות מתאימים לרכב. המערכות האוטונומיות יכולות לעצור את הרכב באופן עצמאי במהירויות נמוכות וכאשר המרחק אינו מספיק מהרכב שמלפנים כך שבמקרה והנהג אינו שם לב כי הוא קרוב מדי לרכב שלפניו, יכולה המערכת לעצור באופן אוטונומי את הרכב, להציל את חייו ואת חיי יתר משתמשי הדרך.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright