עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הפסדי 2017

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ההפסד החיתומי הצפוי לשנת 2017

 

 

ענני סערה עם סמל הדולרתערי

סוכנות הדירוג איי אם בסט מעריכה, כי ענף ביטוח רכוש וחבויות בארה"ב יירשם הפסד חיתום שני ברציפות לשנת 2017, בעיקר כתוצאה מהפסדי קטסטרופה.

 

ההפסד החיתומי הצפוי לשנת 2017 עומד על כ -29.3 מיליארד דולר - לאחר הפסד של 6.5 מיליארד דולר ב -2016 והוא אמור להביא לירידה משמעותית בהכנסות התפעוליות של המבטחים לפני מס לכדי 14.8 מיליארד דולר מסכום של -41.1 מיליארד דולר אשר נרשם בשנת 2016.

 

כך על פי דוח מגזר השוק של סוכנות הדירוג. היחס המשולב בתעשייה לשנת 2017 צפוי להתדרדר לרמה של 105.1 מ -100.9 בשנת 2016.

 

עוד קובע הדו"ח, כי התשואה לפני מס על ההכנסות תרד גם היא בשיעור חד ל 2.7% מ -7.8% ב -2016. אולם, רווחי הון גבוהים יותר ותשלומי מס נמוכים יותר, הנובעים בחלקם מהגדלת החיתום, ייהנו מהכנסה נטו , אשר יפחת על ידי מרווח קטן יותר של 37.7 אחוזים ל $ 26.3 מיליארד דולר מ 42.2 מיליארד דולר בשנת 2016.

 

בסך הכל, העודף גדל ב -2.5% ב -2017, ירידה מ -4.3% ב -2016 והצמיחה השנייה בגודלה בכל אחת מחמש השנים האחרונות הפרויקטים הטובים ביותר של עודף צמיחה של 2.0 אחוזים לשנת 2018, בעיקר כתוצאה מהפחתות חיתום נמוכות וצמיחה מתונה בהכנסות מהשקעות.

 

העלייה בהפסדי הקטסטרופה השפיעה במידה רבה על הענף, אם כי בסיס הון חזק אפשר לחברות רבות בתחום ביטוח המשנה הראשוני וביטוחי המשנה הנוספים להיוותר עם הון תומך נוח בסיכון שלהן למרות הירידה ברווח התפעולי והרווח הנקי, כך לפי הדוח.

 

כמה משקיפים בשוק ומשתתפים ניבאו כי הפסדים אלה יניעו התקשות רחבה בשוק ביטוח המשנה, אשר תשפיע על מחירי החברות העיקריים, אבל ביום 1 ינואר 2018, חידוש ביטוח משנה לא עלה או לא עלה באפן משמעותי למרות חוסר הסבירות שבעניין. רוב החברות גילו, כי מחירי ביטוח משנה נשארו ללא שינוי שהם עלו רק במעט במספרים חד ספרתיים.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright