היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיוטת חוזר שיווק ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

תיקון חוזר שיווק ומכירה שלא ע"י סוכנים

 

 

איור של דמות חצויה של משווק וסוכן

הפיקוח על הביטוח פרסם ביום 25/2/2016 תיקון לטיוטת חוזר בנושא מעורבות גוף שאינו בעל רישיון בשיווק ומכירה של מוצר ביטוח שאינו ביטוח קבוצתי.

 

על המורכבות שבעצם התפיסה שמבדילה בין תיווך ליבן מכירה ושיווק, ניתן לקרוא בכתבת השבוע באתר: האם קיים הבדל בין תיווך לבין שיווק ומכירה?

 

טיוטת התיקון מתייחסת לחוזר שהוציא הפיקוח על הביטוח ביום 13/11/2014 בנושא "מעורבות גוף שאינו בעל רישיון בשיווק מוצרי ביטוח שאינו ביטוח קבוצתי".

 

הפיקוח מבקש  להסדיר את פעילותם של גופים מפוקחים אשר התקשרו עם גופים חיצונים שאינם מחזיקים ברישיון בביטוח, לשם שימוש בשירותיהם בתהליכי השיווק והמכירה.

 

התיקון המוצע מבקש להרחיב את הוראות החוזר, באופן שיאפשר שיווק ומכירה של ביטוח נסיעות לחו"ל על ידי גורם חיצוני בהתקיים שני הבאים:

 

הפוליסה לא תכלול החרגות בשל חיתום רפואי ותקופת הביטוח לא תעלה על 30 יום.

 

העניין הוא שסוכני הנסיעות יאלצו לפעול כחתמים בביטוח בריאות לטובת חברות הביטוח שקרוב לוודאי יתנו את המכירה בקיומן של ערובות לטובתן כך שהפוליסות לא תימכרנה לאנשים בעלי מגבלה בריאותית הואיל וחברות הביטוח לא תוכלנה להפעיל את המגבלות הקיימות לפוליסות שתימכרנה באמצעות משרדי נסיעות או שחברות הביטוח ינפיקו פוליסות מיוחדות בעבור משרדי נסיעות שאינן כוללות החרגות לעניין חיתום רפואי.

 

כמו כן החוזר אינו מתייחס למגבלה הקיימת בכל הפוליסות לביטוח נסיעות לחו"ל המבוססת על הוראות של תקנות פיקוח ישנות לפיהן לא ינתן כיסוי למצב בריאות שהמבוטח היה בגינו בטיפול רפואי במהלך ששת החודשים שקדמו לנסיעה.וכן לא ינתן כיסוי ביטוחי כאשר קבלת הטיפול הרפואי בחו"ל היא אחת ממטרות הנסיעה.

 

האם מגבלה זו אמורה עדיין לחו"ל על השיווק באמצעות משרדי הנסיעות או לא?

 

 כמו כן, מבוטח באמצעות סוכנות נסיעות שירצה להאריך את שהייתו בחו"ל מכל סיבה שהיא מעבר לתקופה של 30 יום עשוי להישאר ללא ביטוח בכלל הואיל וחברות הביטוח מסרבות לערוך ביטוח נסיעות לחו"ל למבוטח שאינו נמצא בישראל במועד תחילת הביטוח.

 

ראו טיפ השבוע מיום 2/11/2015: ביטוח נסיעות לחו"ל רק באמצעות סוכנים

 

 

 

 


 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright