עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מעתה רשות הפיקוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

הפיקוח על הביטוח יהיה רשות הפיקוח

 

 

 

 

דורית סלינגר תעמוד בראש הפיקוח על הביטוח

כוונת הפיקוח על הביטוח והאוצר להפוך את הפיקוח על הביטוח לרשות דוגמת הרשות לניירות ערך, פורסמה באתר זה כבר בחודש ינואר 2016.

 

 

לפי החוק החדש שיכנס לתוקף ב 1 בספטמבר 2016 אגף שוק ההון במשרד האוצר יהפוך לרשות ממשלתית עצמאית שתיקרא "רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון".

 

בראש הרשות החדשה תעמוד מי שעומדת כיום בראש אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר. עם זאת, מאפשר החוק לשר הממונה, הוא שר האוצר, לדחות את מועד התחילה במידה וסבר כי יש בכך צורך לשם היערכות להפעלת הוראות החוק.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק שכבר אושר בקריאה שלישית במליאת הכנסת, נכתב, כי: שוק ההון ושוק הכספים ממלאים תפקיד מרכזי בכלכלה המודרנית ומשפיעים בצורה משמעותית על יכולתם של משקים לממש את פוטנציאל הצמיחה הכלכלית שלהם. לפעילותם התקינה השפעה רבה על תפקוד כלל ענפי המשק, כמו גם על חיי הפרט. אחד האמצעים המרכזיים בקידום תפקוד מיטבי של שווקים פיננסיים, הוא קיום של הסדרה ופיקוח יעילים ואפקטיביים עליהם ועל מתווכים פיננסיים הפועלים בהם, שתכליתם העיקרית - שמירה על ענייני ציבור המבוטחים והחוסכים.

 

הסדרה יעילה של השווקים הפיננסיים ופיקוח יעיל עליהם נועדו לתקן כשלים בהם, לתרום לפיתוחם ולקידומם ולאפשר להם למלא את ייעודם. זאת בפרט בשל פגיעותם ורגישותם לסיכונים, ובכלל זה החשש כי התמוטטות של מתווך פיננסי אחד תגרור תגובת שרשרת שהשלכותיה על השווקים הפיננסיים ועל הכלכלה הריאלית עלולות להיות חמורות. הסדרה יעילה של שווקים פיננסיים ושל מתווכים פיננסיים הפועלים בהם ופיקוח יעיל עליהם, מסייעים בשמירה על יציבותם, בשמירה על הגינות בהפצת מקורות, בקיום יחסים הוגנים בין מתווכים פיננסיים לבין ציבור הלקוחות והמשקיעים, בשכלול התחרות ובחיזוק אמון הציבור בהם.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright