היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

על אבנר קופל

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

 

 

אבנר קופל נידון לשלוש שנות מאסר - קווים לדמותו

 

 

 

 

על סוכנות אור מתוך הספר כל מה שרצית לדעת על ביטוחביום 23/4/2017 גזרה השופטת לימור-מרגולין יחידי מהשלום בתל-אביב יפו   על אבנר קופל עונש של שלוש שנות מאסר בפועל אותו יחל לרצות ביום1/5/2017.

 בנוסף חויב קופל בתשלום קנס בסך 275 אלף ₪.

קופל, בעברו יו"ר איגוד הכדורסל ובעלים של סוכנות הביטוח אור שביטחה את עובדי חברת החשמל, הורשע במירמה והונאת מס והתחמקות מתשלום מס בהיקף של שבעה מיליון ₪.

על ראובן עופרי, שותפו לשעבר של קופל בסוכנות אור שהורשע בשותפות למעשים, נגזרו שישה עשר חודשי מאסר בפועל, וקנס בשיעור של 200 אלף ₪.

בשנת 1999 רכשה סוכנות אור מהח.מ. מהדורה מיוחדת בעבור עובדי חברת החשמל שהודפסה באלפי עותקים ונקראה "מה שרצית לדעת על ביטוח ולא היה לך את מי לשאול" השם למהדורה נבחר על ידי אבנר קופל שגם טרח וערך את תוכן הספר המקורי תוך שהוא מפגין ידע מעמיק ונדיר בתיאוריה של הביטוח.

בהמלצתו של קופל נכללו בספר מילון מונחים ובדיחות ביטוח. קופל וסוכנות אור עמדו בכל ההתחייבויות הכספיות לפי הסכם הרכישה של הספר, במועד שנקבע, דבר שאינו מובן מעליו, למרבה הצער.

במבט לאחור אחד הדברים שקרו,  העשוי להסביר את התוצאות העגומות הוא שאבנר קופל לא הקפיד על הדיוק המשפטי ברישום הדברים וקרוב לוודאי שאף נהג בדרך זו ברישום ההכנסות וההוצאות של הסוכנות.
כך למשל כאשר ביקש רשות מהח.מ. לפצל את התשלום המגיע לה בעבור הספר לשתי חברות שונות, בתגובתו הראשונה, הוא נדהם מהבקשה לשנות את הסכם הרכישה של הספר, כך שההסכם ייעשה מול שתי החברות המשלמות. לאחר הסבר קצרצר של הח.מ. ניאות קופל לשנות את הסכם הרכישה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright